O zgodovinski izvirnosti Slovenije

Dveh novembrskih večerih, 9. in 24. novembra 2017, nas je Simon Prosen, raziskovalec seznanil z manj znanimi viri in interpretacijami  zgodovine slovenskega prostora, ki je bil  in je poseljen v enakem obsegu, na istih mestih, od prazgodovine nazaj. S predavanji je pravzaprav odprl kup vprašanj, predvsem pa vzbudil raziskovalno vnemo in kritično razmišljanje o javno dostopnih virih in podatkih o naši preteklosti, pa tudi branje med vrsticami del naših velikih pesnikov in pisateljev, ki še zdaleč niso bilo zgolj samo to…

Simon Prosen s piščaljo Kabrco

Da je ta naš prostor izjemen in bil nekoč  veliko bolj pomemben, kot si upamo priznati, dokazujejo številne arheološke najdbe, potrjujejo tudi različni pisci, množica cerkva na našem ozemlju in tudi naši običaji, izročilo, jezik…

To spoznanje nam lahko pomaga, da smo lahko veliko bolj samozavestni, a v tistem zdravem pojmu te besede, kar nam bo pomagalo tudi v zdravem odnosu do drugih…

Simonova razmišljanja so nas tako zagrela za nadaljnje raziskovanje, ki ga bomo izvajali v okviru študijskega krožka »Manjkajoči koški zgodovine«. Vabljeni, da se nam pridružite pri raziskovanju. Več >>>

Narod,
ki ne pozna svoje preteklosti,
jo mora doživeti
še enkrat!

Dr. Sienčnik Luka, 1987, Koroški plebiscit 1920, Obzorja, Maribor

Deli objavo

Napiši komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja